Zaproszenie Komisji Wspinaczki Wysokogórskiej PZA

23 kwietnia 2011

Komisja Wspinaczki Wysokogórskiej PZA zaprasza do składania aplikacji 2 osoby zainteresowane udziałem w wyprawie do Kirgizji w rejon Kizyl-Asker, wpisanej do kalendarza wypraw KWW 2011.

Główny skład wyprawy tworzą Michał Król, Andrzej Sokołowski, Maciek Ciesielski.

Celem wyprawy jest poprowadzenie nowej polskiej drogi na Peak Minsk, czyli dokończenie zaawansowanej próby z 2009.

W trakcie tejże wyprawy akcja górska została przerwana ze względu na kontuzję barku Michała, spowodowaną uderzeniem spadającą bryłą lodu.

Wyprawa odbędzie się w terminie 1-22 sierpnia 2011.

Dwuosobowy zespół unifikacyjny który miałby dołączyć się do składu wyprawy może liczyć na dofinansowanie kwotą 5000 zł z budżetu PZA, a także na wszechstronną pomoc logistyczną i merytoryczną ze strony głównego składu wyprawy.

W rejonie Peaku Minsk jest sporo opcji na poprowadzenie dróg mikstowych czy hakowych. Występują również czysto skalne ściany, ale ze względu na niskie temperatury rozsądnie jest nastawić się na mikstowe czy lodowe cele. Z wyborem łatwiejszych niż główny cel wyprawy linii nie powinno być problemu.

Kryteria dla kandydatów:

1. Przynależność do klubu zrzeszonego w PZA

2. Posiadanie wykazu przejść w bazie wykazów PZA, zawierającego letnie i zimowe drogi tatrzańskie bądź alpejskie na własnej protekcji.

3. Wiek do 30 lat

Oferta jest skierowana do młodych, średnio-doświadczonych wspinaczy a jej celem jest dopomożenie im w rozpoczęciu samodzielnej działalności w górach wysokich.

Aplikacje proszę przesyłać na adres kww@pza.org.pl do 10 maja 2011.

Wszelkie pytania prosimy kierować bezpośrednio do kierownika wyprawy: Michał Król jumper33@wp.pl

KWW PZA

tel./fax 022 875-85-05
http://pza.org.pl