Zapraszamy na II Memoriał Andrzeja Skwirczyńskiego

29 kwietnia 2011

Skrupulatne analizy BBW (Biura Bezpieczeństwa Wspinaczkowego) wykazały, że zawody w ramach pierwszego Memoriału Andrzeja Skwirczyńskiego były „prawdopodobnie największą plenerową imprezą wspinaczkową w Polsce w 2010 r.”. Ambitny komitet organizacyjny Memoriału w tym roku postanowił nie spoczywać na laurach i rozpoczął przygotowania do drugiej edycji imprezy z wielkim impetem, a włączenie zawodów w cykl Pucharu Naszych Skał dodało skrzydeł. Pozyskane od sponsorów środki pozwolą nam na nagrodzenie wszystkich uczestników, wizytówka zawodów – strona internetowa jest już dostępna, a rozpoczęte prace ekiperskie dadzą zawodnikom możliwość wspinania po tych drogach Andrzeja, które do tej pory pozostawały w zapomnieniu! Jedyne czego jeszcze brakuje to Wy!


Poniżej kilka podstawowych informacji:

Termin: 7 maja 2011, terminy rezerwowe na wypadek złej pogody to 8 maja oraz 4 i 5 czerwca. Trzymajcie kciuki za pogodę!

Miejsce: Dolina Będkowska, sztab imprezy na polu namiotowym przy Brandysówce. Drogi zaliczane do Memoriału znajdziecie na skałach od Wielkiej Turni aż po Wężowe!

Kategorie: damska, męska i mieszana (start w zespołach 2 osobowych).

Formuła: Im więcej tym lepiej! Wspinamy się po drogach autorstwa Andrzeja Skwirczyńskiego (i nie tylko!) położonych w dolinie Będkowskiej. Każdej drodze przypisana jest odpowiednia liczba punktów (w zależności od długości i trudności). Wygrywa zespół, który zdobędzie najwięcej punktów.

Nagrody: w każdej kategorii 3 pierwsze miejsca, po zawodach losowanie nagród dla wszystkich uczestników.

Wpisowe: 10 zł. W ramach wpisowego zapewniamy: podkoszulek i ciepły posiłek po zawodach. Po rozdaniu nagród rozpocznie się ognisko do samego rana. Na stronie Memoriału znajduje się formularz zgłoszeniowy. Wypełnienie go odpowiednio wcześniej (do 31 kwietnia) pozwoli na zamówienie odpowiedniego rozmiaru podkoszulka!

Więcej znajdziecie na stronie Memoriału i na Facebooku.

P.S.   „Chcę byś mnie miał” – zaległości z sezonu 2010
Skrupulatni historycy eksploracji Doliny Kobylańskiej przeoczyli jedno ważne przejście w 2010 roku. Doborowy zespół w składzie: Anna Dara, Marta Kurdziel, Anna Kwiecińska, Beata Żbikowska, Bartłomiej Białas, Jakub Kwieciński, Grzegorz Rettinger pokonał wielowyciągową drogę na północnej ścianie Kuli. Droga ta była nagrodą za zajęcie pierwszych miejsc we wszystkich kategoriach podczas I Memoriału Andrzeja Skwirczyńskiego. Wycena drogi oscyluje wokół stopnia IV+/V- z miejscem V;).