Ukazał sie nowy nr Taternika

6 stycznia 2010

Jesienny numer wypełniony jest relacjami z wyjazdów w góry całego świata, od Alp po Grenlandię. Cieszy, że coraz więcej dzieje się w polskim wspinaniu. Dużo zespołów wraca z wypraw z cennymi osiągnięciami – warto chociaż wspomnieć o ostatnim sukcesie Marcina Michałka, Wojciecha Kozuba i Krzysztofa Starka, którzy dokonali pierwszego przejścia dziewiczej, północnej ściany Malanphulan (6573 m) i zostali za to przejście nagrodzeni „Jedynką”.

W tym numerze kontynuujemy zamieszczanie interesującej prozy. W środku znajdziecie kolejną część opowiadania Marcina Miczke. Ciekawy jest artykuł o akcji „Tatry bez młotka” Artura Paszczaka. Zadaje on w nim pytanie o dalsze losy akcji – jaką formę powinna przybrać?Na pewno warto zapoznać się z wywiadem z Edytą Ropek i poczytać, w jaki sposób dochodziła do swojej mistrzowskiej formy.

Taternik Spis treści:

Od redakcji

Kanadyjska wyprawa na Pumari Chhish East (R. Sławiński)

Nordic Walking w Kirgizji (R. Zając)

Kwiaty na lodowcu (O. Dzik)

Grenlandia – po film i na dziewicze góry (D. Kaszlikowski)

Alpy w dwa tygodnie, czyli Wielka Loteria (R. Kajca)

Tatry bez młotka (A. Paszczak)

Nowe drogi w Tatrach Praktyka w Tatrach Polskich (M. Miczke)

Wywiad z Edytą Ropek

Jaskinie

Zofia Krukówna (M. B. Bednarz)

Pożegnania

Wydawcą i wyłącznym dystrybutorem edycji drukowanej „Taternika” jest Antykwariat Górski „Filar” (Henryk Rączka, 25-753 Kielce, ul. Alabastrowa 98). Cena wydania w edycji drukowanej to 12 PLN. Pismo można kupić również w formie elektronicznej w formacie PDF na stronie www.pza.org.pl

Wydania internetowe są dostępne za opłatą w wysokości 5 PLN, a wszelkie wpłaty z tego tytułu zasilą Fundusz Berbeki.