Komunikat Komisji Wspinaczki Wysokogórskiej

20 stycznia 2010

Koleżanki i koledzy,

W związku z pojawieniem sie propozycji budowy i realizacji wieloletniego programu sportowego o nazwie „Polski himalaizm zimowy w latach 2010-2015” namawiamy do zapoznania się z jego opisem, który znajduje się pod niniejszym linkiem : http://www.pza.org.pl/download/317276.pdf.

Prosimy jednocześnie o zapoznanie z programem członków Waszego klubu i zgłoszenia (rekomendację) uczestników, którzy byliby zainteresowani uczestnictwem w programie jak i mieli ku temu niezbędne minimum predyspozycji i doświadczenie poparte wykazem przejść taternickich-alpejskich jak i wyjazdów w góry wyższe. Prosimy również o zgłoszenia tych, którzy w latach następnych chcieliby rozwijać się kierunku dyscyplin himalajskich. Zgłoszenia przyjmujemy zarówno poprzez klub jak i bezpośrednio indywidualnie.

Informujemy, że trwają starania ku temu aby już latem tego roku miała miejsce pierwsza wyprawa, której celem mają być ośmiotysięczniki Nanga Parbat, Gasherbrum I i Gasherbrum II (start 15 maja) – stąd otrzymanie opinii klubu na to pismo bez zwłoki jest dla sprawy rzeczą dość istotną. Z góry dzieki za sprawną dystrybucję pisma pośród członków Waszego klubu.

Z poważaniem,

Piotr Xięski – vice Prezes PZA, Komisja Wspinaczki Wysokogórskiej

Artur Hajzer – pomysłodawca i koodynator programu ( artur@sfpl.pl)