Antygrawitacja IX edycja

29 listopada 2013

16-17 listopada 2013 r. w Poznaniu odbyła się IX edycja zawodów wspinaczkowych Antygrawitacja, w których mieliśmy przyjemność uczestniczyć. Łącznie wystartowało 118 osób w pięciu kategoriach: tj. kobiety, mężczyźni, juniorzy, juniorki oraz młodziki. Zawody odbywały się na 2 obiektach: ściance wspinaczkowej „Krajalnia” oraz na bulderowni „Climbing Spot”.

Pierwszego dnia zawody były przeprowadzane w „Krajalni” na drogach wspinaczkowych o długości 12 m.  Zawodnicy startowali w 3 grupach. Każda grupa miała 2,5 godziny na pokonanie 12 dróg wspinaczkowych o różnej trudności. Do zrobienia było 7 dróg na „na wędkę”, oraz 5 dróg na prowadzenie, z czego dwie o wycenie VI.4 oraz VI.5+, w które wstawiło się zaledwie parę osób (i to w sumie zrozumiałe ;p).

Emila

Emila

Łukasz i Asia

Przemek

Przemek, Emila i Tomek

Przemek, Emila i Tomek

Łukasz i Asia

Łukasz i Asia

Osobiście stwierdziliśmy, że wyznaczony limit czasowy to odrobinę za mało aby ogarnąć wszystkie drogi.  2,5 h wystarczało bowiem zaledwie na jedną wstawkę do każdej z dróg. Mimo to, wszyscy dobrze się bawili próbując swych sił na finezyjnych chwytach i różnych formacjach.

Po całodziennych zmaganiach na ścianie, które skończyły się o godzinie 17.30 nasza bydgoska ekipa pojechała zakwaterować się, a wieczorem „pozwiedzać” poznańskie puby, co również stanowiło nie lada atrakcję zawodów;).

Drugiego dnia przyszło nam się zmierzyć z bulderami na „Climbing Spocie”. Baldy okazały się trudniejsze niż na poprzednich edycjach. Do pokonania mieliśmy 10 bulderów, z których powiedzmy 4 były dla ludzi ;p. Pozostałe bardziej dla nadludzi, a jeden bald w ogóle nie doczekał się topa. Czas wyznaczony na tą konkurencję wynosił 2 godz., co według nas było chyba optymalne, gdyż pod koniec i tak wszystkich „odcinało” :D. Atmosfera podczas trwania zawodów była bardzo przyjazna, a doping publiczności wręcz dodawał skrzydeł.

Wojtek i Asia

Wojtek i Asia

Super, że w tym roku wystartowało tak dużo osób z Bydgoszczy, dzięki temu czuliśmy się prawie jak u siebie. Mówiąc o zawodnikach z Bydoszczy koniecznie trzeba wspomnieć o dwóch, szczególnie wyróżniających się, którzy stanęli na podium. Są nimi Stasiu Taranowski który wygrał w swojej konkurencji wiekowej, oraz Emilia Płaczek która zajęła 3 miejsce w kategorii kobiet. Gratulujemy!

Dziękujemy również organizatorom, wolontariuszom oraz sędziom za zorganizowanie tak udanej imprezy. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również będziemy mogli w niej uczestniczyć.

Asia Ząbkowska i Przemek Kocoń