IX Memoriał Bartka Olszańskiego

26 stycznia 2011

IX Memoriał Bartka Olszańskiego –  Góra Wdżar Snozka 19-20.02.2011 r.

30 grudnia 2010 roku minął kolejny rok – już  dziewiąty –  od  tragicznej akcji ratunkowej TOPR-u pod Szpiglasową Przełęczą w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Podczas akcji lawina pochłonęła dwóch Ratowników – Bartka Olszańskiego oraz Jego kolegę Marka „Maję” Łabunowicza.

Marta Olszańska – Mama Bartka, wraz z grupą najbliższych Jego przyjaciół, organizuje  od 2003 roku Memoriał w Klasycznej Wspinaczce Zimowej „Dry Tooling” poświęcony Jego pamięci. Klasyczne zimowe wspinanie było najbliższe sercu Bartka. Zarażał nim ludzi, których poznawał, niosąc ze sobą takie wartości jak: przyjaźń, partnerstwo, niesienie pomocy innym oraz miłość do ludzi i przyrody.
Zapraszamy na IX Memoriał Bartka Olszańskiego w Klasycznej Wspinaczce Zimowej „Dry Tooling” wszystkich wspinaczy, dla których bartkowe wartości są bliskie. Liczymy na przybycie stałych bywalców MBO oraz czekamy na tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z zimowym wspinaniem.
IX Memoriał Bartka Olszańskiego odbędzie się w dniach 19 – 20 lutego 2011 r. w miejscu, które weteranom imprezy jest znane z I, II, III i VI edycji, tj. w kamieniołomie na Górze Wdżar Snozka w pobliżu wsi Kluszkowce.
Drogi jak co roku przygotuje Jan Muskat.
Zachęcamy także do odwiedzin strony internetowej Memoriału Bartka, która pomimo tego, że jest jeszcze w budowie, zawiera aktualności jak i materiały archiwalne:  www.memorialbartka.com
Więcej informacji tutaj.