W terenie…

13 sierpnia 2009

Sezon w pełni i działalność górska i skałkowa naszych członków nie ustaje.

W południowej Francji postanowił powygrzewać się i powspinać Przemek Korzybski. Jego łupem w dniach 9-13 lipca padły między innymi: Le Magicien d’Oz (7a) oraz Beatitube (7a), obie w stylu OS; oraz Les kilos vont en enfer (7a, RP).

Pod koniec lipca do Moka udali się Piotrek Szamocki i Magda, gdzie działali na Mnichu. W dniach 22-23 lipca poprowadzili tam dwie drogi: Międzymiastową (VI+) oraz Drogę Orłowskiego (V-).

W dniach 25.07 – 01.08 zespół w składzie: Darek Suchomski, Rafał Arndt; działali na „wescie”, gdzie udało im się poprowadzić kilka ładnych dróg. Na początek wspinali się w Hollentalu, gdzie w dniach 25 – 26 lipca poprowadzili 5 dróg wielowyciągowych o różnych stopniach trudności. Po krótkim rozwspinaniu przenieśli się w okolice masywu Marmolady, gdzie w dniach 27-29 lipca poprowadzili drogę Don Quixote, VI/VI+, 750m, 21 wyciągów na Marmolada D`Ombretta. Na zakończenie wyjazdu w dniach 31.07 – 01.08 przypuścili atak na Matternhorn, na który to udało im się wspiąć Granią Lwią.

W Tatry również wybrał się wasz admin, który w mieszanym zespole bydgosko-toruńskim, wspinał się na Zamarłej Turni. W dniach 7-9 sierpnia udało się poprowadzić trzy drogi: Lewych Wrześniaków (V), Drogę Motyki (V) oraz Lewego Heinricha (jeden z wariantów za V).

Lato w pełni, więc życzę dobrej pogody i czekam na doniesienia o przejściach wspinaczkowych lub zdobytych szczytach!