Nowa oferta sklepu Podróżnika

17 czerwca 2011

Drodzy Państwo!
Zbliżają się wakacje. Czas zaplanować letni wypoczynek. Zapraszamy do zapoznania się z promocyjną ofertą Wydawnictwa Sklep Podróżnika dla klubów, kół i stowarzyszeń, którą znajdą Państwo w załączniku. Jednocześnie z przyjemnością informujemy, że ukazały się kolejne trzy nowy publikacje:

„Szklane góry. Ekstremalne przygody Człowieka-Pająka”, Alain Robert

– autobiografia najsłynniejszego miejskiego wspinacza, zdobywcy najwyższych wieżowców świata i ponad 100 innych budowli. Wspinacza, o którym ostatnio zrobiło się znów głośno, gdy w marcu tego roku wszedł na 828-metrowy wieżowiec Burdż Chalifa w Dubaju, aktualnie najwyższy wysokościowiec na świecie. Napisana z pasją, humorem i szczerością opowieść o rodzeniu się i rozwoju tej niezwykłej pasji, o ekstremalnie ryzykownych wspinaczkach bez żadnych zabezpieczeń, pościgach przez ochronę i policję, aresztowaniach i procesach, przezwyciężaniu strachu i ogromnej wytrwałości, która pozwoliła na dalsze realizowanie pasji pomimo kilkukrotnych poważnych wypadków.
SP, wydanie I 2011, s. 339, cena detaliczna 39 zł, cena promocyjna 33.15 zł.

„W granicie i lodzie. Historia zdobywania ścian Mont Blanc”, Stefano Ardito – Najważniejsze dni z historii alpinizmu w rejonie Mont Blanc. Bohaterami opowiadań Stefano Ardito są wspinacze, którzy  na przestrzeni wieków odkrywali skały Grand Capucin, Dru, Igieł Chamonix i Aiguille Noire, poskramiali lody Brenvy oraz Aiguille Verte i szturmowali Grandes Jorasses. Wspinacze nietuzinkowi – od pierwszych zdobywców najwyższego szczytu Europy, Michela-Gabriela Paccarda i Jacques’a Balmata, przez Waltera Bonattiego, Reinholda Messnera i René Desmaisona, alpinistów już niemal legendarnych, po Michela Piolę i Patricka Bérhaulta. Urzekająca historia zmagań człowieka z górami – opowieść naznaczona tragediami i sukcesami, rywalizacją i przyjaźnią..
SP, wydanie I 2011, s. 226, cena detaliczna 39 zł, cena promocyjna 33.15 zł.

„Sztuka pokonywania lodowców i ratowania ze szczelin”, Andy Tyson i Mike Cleland – zabawnie opisane i zobrazowane, ale jednocześnie rzetelne, sprawdzone i wnikliwe rady dotyczące poruszania się po lodowcach, potrzebnego sprzętu i zachowania w razie wypadku.
SP, wydanie I 2011, s. 140,  cena detaliczna 36 zł, cena promocyjna 30.60 zł.

ZAPOWIEDZI LATO 2011:

Bezpieczeństwo w skale i lodzie. Tom 1. P. Schubert – poradnik polecany przez DAV
Celem jest szczyt – wywiad rzeka z Peterem Habelerem
Andy. 320 łatwych i trudnych andyjskich szczytów – przewodni wspinaczkowy
Sztuka wędrowania z plecakiem – poradnik w postaci komiksu
Dolomity t. III Brenta – przewodnik turystyczny
Everest
Annapurna

Przypominam, że członkowie naszego Klubu mają 15% rabat na książki w tej księgarni przy zakupie min. 10 książek. Jeżeli ktoś chce coś kupić, to informujcie o tym na forum, spróbujemy zrobić zbiorowe zakupy.