Komunikat

18 czerwca 2009

W związku z akcją reekipacji na Okienniku Skarżyckim, zainicjowaną przez Pawła Wronę wraz ze środowiskiem gliwickim, Komisją Skalną Polskiego Związku Alpinizmu oraz Inicjatywą Środowisk Wspinaczkowych ,,Nasze Skały”, potrzebna jest pomoc przy powyższych pracach.

Wszystkich ekiperów, wspinaczy i nie-wspinaczy koordynatorzy akcji proszą o przybycie na Okiennik i pomoc. Nie mogą zaoferować wynagrodzenia, ani nawet zwrotu poniesionych kosztów, ale obiecują kiełbaski z ogniska i dobrą zabawę w zacnym towarzystwie. I udział we wspólnym dziele dla dobra nas wszystkich.

Akcja będzie prowadzona w dwa najbliższe weekendy, czyli 20-21 oraz 27-28 czerwca i wymianie i uzupełnieniu podlegać będą stałe punkty asekuracyjne. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobote 20 czerwca o godz 9.00 przed ścianą czołową Okiennika.

Jeśli możecie, przywieźcie z sobą: sprzęt osobisty i liny (do wspinu i zjazdu), wiertarki (kto ma), wiertła 14 mm (12 mm też się przydadzą), łomy i wszystko, co zazwyczaj jest używane podczas ekipowania i czyszczenia dróg.