Jurajska jesień

25 października 2014

Ostatnie 2 tygodnie zaznaczyły się bardzo owocnymi wyjazdami w skały Jury Krakowsko-Częstochowskiej, w wykonaniu bydgoskiej ekipy wspinaczkowej, w tym naszych klubowiczek i klubowiczów.

Na weekend (11-12 Październik 2014) w Jurę wybrała się ekipa w składzie: Emilia Płaczek (KW Bydgoszcz), Tomasz Ugorski, Wojciech Taranowski (KW Toruń), Stanisław Taranowski oraz Rafał Arndt (KW Bydgoszcz). Tam działali na Podzamczu (Birów, Suchy Połeć oraz Demon w okolicach Cim), czego owocem są następujące przejścia:

  • Emilia Płaczek, KW Bydgoszcz („Pierwszy krok w chmurach” 6.3RP)
  • Rafał Arndt, KW Bydgoszcz („Oferta specjalna” 6.4RP -> Pierwsza 6.4 w życiu <-)

Pozostali członkowie wyjazdu popisali się jakże szacownymi drogami:

  • Wojciech Taranowski („Oferta specjalna” 6.4 Flash, „Pierwszy krok w chmurach” 6.3 RP, „Czarna Wdowa” 6.4 RP)
  • Stanisław Taranowski („Oferta specjalna” 6.4 Flash, „Pierwszy krok w chmurach” 6.3 RP, „Czarna Wdowa” 6.4 RP)
  • Tomasz Ugorski („Kafar ponury” 6.4 RP, rozpoczęły się również próby Tomasza na uważanej za trudną 6.5 drogę „Brutalny trucht” na Suchym Połciu.

Zachęceni dobrą passą jak i świetną atmosferą wyjazdu Emi, Tomasz i Rafał nie usiedzieli długo na Pomorzu i Kujawach i czym prędzej postanowili wrócić na Jurę we wtorek 14 października. Tam, wspinając się w Podlesicach, na Okienniku Skarżyckim jak i w Podzamczu dokonali następujących przejść skalnych:

  • Emilia Płaczek, KW Bydgoszcz („Oferta specjalna” 6.4 RP – > pierwsze 6.4 w życiu, w drugiej próbie <- „Kameleon” 6.3 RP, „Obadi Obada” 6.3+ RP, „Czarcie Harce” 6.2+ OS oraz w charakterze rozgrzewkowym „Zimne Łapki” 6.1+ OS i „Podpucha” 6.1+ OS)
  • Rafał Arndt, KW Bydgoszcz („Kameleon” 6.3 RP, „Obadi Obada” 6.3+ RP, „Dymy nad Birkenau” 6.3+/6.4 RP, „Żabie Udka” 6.3+RP, „Perpetum mobile” 6.4 RP)
  • Tomasz Ugorski („Roboty drogowe” 6.3 OS, „Perpetum mobile” 6.4 RP – > robione prawie w ciemnościach!! szacun!!)

Do tego wykazu nie można nie dodać następujących faktów:

  • Emi: była bardzo blisko zrobienia „Perpetum mobile” 6.4, walczyła bardzo dzielnie i z prawdziwym pazurem!! Na pewno droga puści. Jest to dopiero drugi sezon wspinaczkowy naszej świeżo upieczonej klubowiczki, a jej dotychczasowy wykaz przejść skalnych naprawdę robi wrażenie! Brawo
  • Tomasz: bardzo dzielnie walczył na „Brutalnym truchcie” 6.5 i był bardzo bliski zrobienia tej drogi, która jednak tym razem nie puściła, niesamowita wola walki i determinacja.

Każde z nas podczas tego wyjazdu obrało sobie następne, przynajmniej równie ambitne cele wspinaczkowe na przyszłe wyjazdy

Z pozdrowieniami
Rafał Arndt