Szkolenia

14 stycznia 2009

Szkoły wspinaczkowe współpracujące z KWB

Zachęcamy wszystkie zainteresowane osoby do zapoznania się z ich ofertą.


Szkoła Wspinania OstrySport oferuje sporo możliwości spędzenia czasu w oparciu o wspinaczkę. Począwszy od podstawowego przeszkolenia na sztucznej ścianie, zajęć wspinaczkowych dla dzieci i dorosłych, poprzez kursy wspinaczki skalnej po drogach ubezpieczonych do kursów po drogach na własnej asekuracji dających umiejętności do samodzielnej, bezpiecznej wspinaczki. Prowadzimy również zimowe kursy turystyki wysokogórskiej.

Oprócz szkoleń sportowych szkoła ma ofertę wspinaczek rekreacyjnych w skałkach dla osób indywidualnych i grup (wycieczki szkolne, biwaki) oraz wspinaczek z instruktorem na szczyty tatrzańskie. Organizuje również wyjazdy w góry wysokie (Alpy, Pamir, Tien-Szan, Andy).

W szkole można również zdobyć nowe kwalifikacje zawodowe: prowadzimy profesjonalne szkolenia do prac na wysokościach (nauka stosowania technik alpinistycznych w pracach przemysłowych).

Szkoła do szkoleń posiada uprawnienia Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu. Szczegółowe informacje na temat szkoleń znajdują się na stronie tej stronie.

Zajęcia wspinaczkowe, szkolenia oraz kursy prowadzi Instruktor wspinaczki sportowej – Jacek Ostrowski. Wspinaczką zainteresował się w 1983 roku wstępując do Klubu Wysokogórskiego w Bydgoszczy, będąc jego członkiem do dnia dzisiejszego, piastując w Zarządzie Klubu różne funkcje z prezesurą włącznie. W swej wieloletniej działalności górskiej wspinał się zarówno latem i zimą w różnych górach świata: Tatry Polskie i Słowackie, Dolomity, Alpy Włoskie, Szwajcarskie i Francuskie, Góry Ałtaju i Tien-Szan. Będąc z wykształcenia pedagogiem i nauczycielem wykorzystuje wiedzę z zakresu pedagogiki i dydaktyki w procesie szkoleń wspinaczkowych.

Siedzibą Bydgoskiej Szkoły Wspinania jest Ściana Wspinaczkowa w Family Park w Bydgoszczy; ul. Fordońska 297.


Szkoła Wspinania Janusza Ryszewskiego

Szkoła posiada licencję Polskiego Związku Alpinizmu oraz uprawnienia MENiS do szkoleń we wspinaczce skałkowej i wysokogórskiej.

Janusz Ryszewski tel. 502 482 762

e-mail: j.ryszewski@wp.pl

Szczegółowe informacje na temat rodzaju oraz terminów oferowanych kursów znajdują się na stronie:

http://www.wspinanie.bydgoszcz.pl/


Szkoła wspinania DACHMIX  Robert Kuświk proponuje Państwu ciekawą formę spędzenia wolnego czasu jaką jest turystyka górska oraz wspinaczka skalna.

Szkoła posiada  uprawnienia MENiS. Szkolenia przeprowadza instruktor rekreacji specjalność wspinaczka skalna Robert Kuświk.
Proponujmy szkolenia:

– na sztucznej ścianie (wspinaczka na tzw. wędkę , oraz z dolną asekuracją)

– wspinaczka skalna na drogach ubezpieczonych

-wspinaczka skalna na własnej asekuracji

– turystyka wysokogórska – ferraty, turystyka zimowa

Szkolenia odbywają się w skałkach Jury Krakowsko-Częstochowskiej, Sokolikach, Hollental (Austria), Arko (Włochy), na drogach jedno i wielo wyciągowych . Ponadto proponujmy dla osób mniej zainteresowanych wspinaczką,  a bardziej zabawą – wyjazdy integracyjne oraz naukę zjazdów i podchodzenia na linie z budynków przemysłowych (mosty, zamki). Turystów górskich może zaciekawi możliwość łatwej wspinaczki na niektóre szczyty Tatrzańskie (Mnich) oraz wyjazdy w Dolomity (ferraty, Marmolada), Alpy (Mont Blanc, Monte Rosa).
Prowadzę także szkolenia do prac wysokościowych.
Swoją przygodę ze wspinaczką rozpocząłem w 1990 roku od wspinaczek w skałkach Jury Krakowsko-Częstochowskiej, potem były Tatry Polskie i Słowackie, obóz w Betlejemce (1992), Alpy, Dolomity, Andy(2002), Kaukaz, Krym, a ostatnio Ararat (wrzesień2012) i zimowe zabawy w lodzie – Tatry ( grudzień 2012 ).

Serdecznie zapraszam.
Robert Kuświk tel. 606 878 559
e-mail: dachmix@dachmix.pl
www.dachmix.pl